Botka jó jelölt volt, de rossz stratégiát választott
A „jót akart, de nem hagyták” morális érvként lehet jó, politikailag aligha, áll Tóth Csabának, a Republikon Intézet stratégiai igazgatójának gyorselemzésében.
A „jót akart, de nem hagyták” morális érvként lehet jó, politikailag aligha, áll Tóth Csabának, a Republikon Intézet stratégiai igazgatójának gyorselemzésében.
A párt Botka László távozásával megerősítve látja korábbi álláspontját: nem a folyamatos összefogás-diskurzus, nem a politikai elit önmagával való foglalkozása érdekli a választókat.
A Liberálisok elnöke, Fodor Gábor szerint a Jobbik nélküli ellenzék így le fog mondani a 2018-as győzelemről. Úgy látja, a pártvezetők többsége már nem akar nyerni, csak saját pártjának jövőjét akarja bebiztosítani az új parlamentben.
Az örök reménység bukása után nincs sok ideje a szocialistáknak arra, hogy megtaláljanak és felépítsenek egy olyan jelöltet, akivel reális esélyük lehet egy sikerként interpretálható eredmény felmutatására 2018 áprilisában. Őrült casting és kapkodás jöhet, amiben végtelenül gyenge a belső fegyelmet nehezen viselő MSZP.
Gréczy Zsolt, a Demokratikus Koalíció szóvivője hétfőn bejelentette, hogy Botka László, az MSZP volt miniszterelnök-jelöltje lemondásával beismerte stratégiájának teljes kudarcát. És azt is, hogy amerikai kampányemberek segítik a DK-t.
A népszerűségi versenyben. A miniszterelnök kihívója jelen állás szerint az LMP-s Szél Bernadett, a Jobbik elnöke, Vona Gábor vagy Karácsony Gergely lehet.
Megszólalt az az ember is végre, akit az MSZP miniszterelnök-jelöltjének néztek ki Botka érkezése előtt, majd beállt egy mozgalomba, ami meg akarta buktatni Botkát. Sikerült, de Lattmann Tamás nemzetközi jogász azt mondja, nem boldog, de nem is boldogtalan.
Pénteken felavatták a két évvel ezelőtt elhunyt köztársasági elnök szobrát Óbudán, az eseményen Göncz unokája, Benedek Márton a hvg.hu-nak bejelentette, a Momentumban politizál.
Brutális korteskedést jeleznek előre a friss politikai fejlemények, miközben médiafelvásárlással, a szabad plakátozás betiltásával, a pártok állami támogatásának befagyasztásával a kormányoldal gyűlésekre, szórólapozásra, internetes akciókra korlátozza az ellenzék kampányát. Megtörte legkomolyabb médiaellenfelét, Simicska Lajost, a fő kihívó Jobbik támogatóját is.
Megnéztük, hogy a győzelemről áradozó, Horváth Csaba MSZP-s politikus szerint "töketlen" ellenzék milyen esélyekkel vág neki a választásnak. Elemeztük az eddig emlegetett forgatókönyvek előnyeit és hátrányait.
A DK elnöke hétfőn este levezette, hogyan nyerhet a baloldal, beszélt lefejezésről és hibernálásról, valamint arról is, hogy rosszul esik neki, amiért ma már csak második a Fidesz gyűlöletlistáján Soros mögött. Előadása után rövid interjút adott a hvg.hu-nak is a vezető nélkül maradt baloldalról, és arról, hogy kik közül kell miniszterelnök-jelöltet választani.
Érdekes módon az MSZP szavazói közül gondolják így a legtöbben.
A Közös Ország Mozgalom még a héten, de legkésőbb hétfőn benyújtja a parlamentnek a választási tervüket. A pénteki Magyar Nemzet azt írja, az utolsó simításokat végzik a javaslaton, amivel azt akarják elérni, hogy a 2018-as választásokat már ennek a szabályai szerint rendezzék.
Vasárnap délután mutatta be Fekete-Győr András pártja választási programját, a hvg.hu-n már most elolvashatja, mihez kezdene a Momentum az országgal. Határőrség, áfa- és adócsökkentés, segély, nyugdíjemelés. Bemutatjuk a program sarokköveit.